47. Święto Róży odbędzie się w tym roku w dniach 3-5 września. Nadal zmagamy się z pandemiczną rzeczywistością, która wymaga zarówno od Organizatorów jak i Uczestników wzmożonej uwagi i troski o wspólne bezpieczeństwo. Doświadczenie roku ubiegłego oraz fakt, że dopasowana do tych niezwykłych realiów formuła najważniejszego kutnowskiego święta, mimo wielu wyrzeczeń i trudności, sprawdziła się – utwierdził potrzebę i umocnił chęć do kontynuowania różanej tradycji.
– Jesteśmy bogatsi o ponad roczną praktykę funkcjonowania w świecie z wirusem i dziś dokładamy wszelkich starań, by zapewnić bezpieczną i obfitującą w różnorodne atrakcje rozrywkę mieszkańcom Kutna i gościom odwiedzającym nasze miasto w trakcie Święta Róży. Program tegorocznego Święta zawiera przeróżne propozycje, liczymy że każdy znajdzie coś co sprawi mu radość. Jednocześnie wszystkie spełniają obowiązujące wymogi bezpieczeństwa. Z uwagi na dynamicznie zmieniającą się sytuację w kraju jesteśmy gotowi na elastyczne dopasowywanie się do nowych zarządzeń, dlatego też zawczasu zastrzegamy możliwość zmiany programu wydarzeń w przyszłości. Niemniej jednak, liczymy na pełen, niczym nie zakłócony przebieg 47. Święta Róży, bogatszy niż w 2020 roku – mówi Radosław Rojewski dyrektor KDK.
Niezmiennie w centrum całego wydarzenia znajdować będzie się Ogólnopolska Wystawa Róż przygotowana we współpracy z Polskim Towarzystwem Różanym. W tym roku po raz drugi zagości ona przed budynkiem Kutnowskiego Domu Kultury. Swoje najpiękniejsze odmiany zaprezentują najlepsi producenci róż z całej Polski, którzy wezmą udział w Profesjonalnym Konkursie o Złotą Różę.
Nie zabraknie też Plebiscytu Publiczności na Najpiękniejszą Różę Wystawy oraz konkursów dla entuzjastów domowej hodowli róż. Wystawie towarzyszyć będą Plenerowe Targi Różane czyli gratka dla miłośników róż i ogrodnictwa. Jedno miejsce, a w nim tysiące sadzonek od najlepszych producentów. Najpiękniejsze odmiany róż, które ozdobią każdy ogród. To też świetna okazja do spotkania i dzielenia się doświadczeniem z zakresu pielęgnacji roślin.
W zielonej przestrzeni Parku Traugutta i tym razem nie zabraknie też imponujących aranżacji florystycznych wykonanych przez najlepszych, zaprzyjaźnionych z Kutnem florystów. Radosny, świąteczny nastrój powróci w tym roku także na ulicę Królewską, która na kilka dni zmieni się w Jarmark Różany z przebogatym wyborem lokalnych przysmaków takich jak m.in. konfitury z płatków róż. Znaleźć tam też będzie można moc naturalnych różanych kosmetyków znanych z cudownych, pielęgnujących właściwości.
Plac Wolności zagospodaruje Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów. Zobaczyć będzie można również fotograficzne podsumowanie społecznej akcji “WyRÓŻnij się” oraz wystawę “Portret Róży”. Jedną z najbardziej wyczekiwanych atrakcji bezsprzecznie jest powrót lunaparku i koncertów plenerowych.
Na występy czterech wybitnych gwiazd polskiej sceny muzycznej 47. Święta Róży zapraszamy na Stadion Miejski im. Henryka Reymana.
Ze względów organizacyjnych będą to wydarzenia biletowane za symboliczną złotówkę, dla ograniczonej liczby uczestników. Sprzedaż biletów zostanie uruchomiona na początku sierpnia. Zapraszamy do wspólnego, bezpiecznego świętowania. Liczymy, że kontynuowanie tradycji Kutna będzie spoiwem łączącym mieszkańców w radości i zabawie, której w dzisiejszych czasach tak bardzo potrzebujemy.
- 4 września Grubson, Enej
- 5 września Piotr Cugowski, Daria Zawiałow
4 września Grubson GrubSon to producent, raper, wokalista.

Artystyczna droga, którą pokonał może być mierzona tylko w ilości koncertów i przebytych kilometrów, a obecnie każdy jego koncert to prawdziwe muzyczne wydarzenie, szczególnie dla tych którzy kojarzą go tylko jako artystę związanego ze środowiskiem hip-hopowym. Ma na swoim koncie zarówno złote jak i platynowe płyty za swoje Albumy. Krążki „Holizm” oraz „Gatunek L”, zostały nominowane do najważniejszej nagrody muzycznej Fryderyk w kategorii Album Roku Hip Hop. GrubSon jako pierwszy pobił rekord YouTube’a i jego piosenka „Na Szczycie” jako pierwszy utwór hip-hopowy zdobyła ponad 100 mln wyświetleń! 27.11.2020 ukazał się ostatni, szósty już studyjny Album Grubsona o przewrotnym tytule „AKUSTYCZ(NIE)ZUPEŁNIE”. Grubson, znany z doskonałego łączenia gatunków muzycznych i eksperymentowania ze środkami wyrazu, tym razem nagrał płytę w zupełnie świeżej akustyczno-elektronicznej odsłonie. Utwory, podobnie jak w przypadku całej dotychczasowej kariery artysty, są zarówno komentarzem społecznym, jak i opowieścią o nas – ludziach. AKUSTYCZ(NIE)ZUPEŁNIE skupia się na relacjach międzyludzkich, miłości i człowieczeństwie w świecie zdominowanym przez technologię. Jak sam przyznaje, to jego najbardziej osobista płyta w całej dotychczasowej karierze, której nie byłby w stanie nagrać wcześniej, a dzięki bliskiej współpracy z Jakubem Mitorajem, uzyskał potrzebną perspektywę. Współpraca, która zaczęła się od wspólnych tras koncertowych (Mitoraj to członek Sanepidu Live Band grającego z GrubSonem od lat) i akustycznych brzmień, pozwalających na zupełnie nowe aranże, zdawałoby się skostniałych brzmień, zabrała muzyków we wspólną, nieskrępowaną i bardzo odważną muzyczną podróż. Od naturalnego, czystego brzmienia gitary, po elektroniczne granice gatunków. Wszystko „zaprojektowane” precyzyjnie tak, aby przy każdym odsłuchaniu zaskakiwać słuchaczy czymś nowym.
ENEJ to polski zespół rockowo-folkowy.

Nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera “Eneidy” Iwana Kotlarewskiego, która jest jednym z najważniejszych dzieł literatury ukraińskiej, a Enej – główny bohater – to wesoły Kozak podróżujący po świecie. Zainteresowania muzyką folkową, szczególnie ukraińską, miały źródło w pochodzeniu członków zespołu – rodzina braci Sołoducha ma korzenie ukraińskie, natomiast Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie. Pozostali członkowie zespołu to Polacy, co czyni grupę różnorodną kulturowo. Zwycięzcy Must Be The Music – Tylko Muzyka, twórcy hitów: „Radio Hello”, “Skrzydlate Ręce”, “Tak Smakuje Życie”, “Lili”, “Kamień z napisem LOVE” i “Może będzie lepiej” bijących rekordy popularności w stacjach radiowych. ENEJ tworzą energetyczną muzykę na pograniczu folku i ska, wzmocnioną rockowym brzmieniem oraz niezmienną ukraińską nutą. Wyjątkowy charakter zespołu ENEJ, jego niezwykła energia, melodyjne kompozycje i bliski kontakt ze słuchaczem zostały wielokrotnie docenione. Dowodem uznania są także dziesiątki milionów odsłon na portalach, jak np.YouTube.


5 września Piotr Cugowski to jeden z najciekawszych męskich głosów w Polsce. Przez 20 lat stał na czele zespołu Bracia. A od początku 2019 roku prowadzi działalność solową. W październiku 2019 wydał swoją pierwszą solową płytą pt. „40”. To z tego albumu pochodzą przeboje „Kto nie kochał” (22 miliony wyświetleń na YouTube), „Zostań ze mną”, „Daj mi żyć” i „Takich jak my nie znał świat”, które podbiły radiowe listy przebojów. Wcześniej z zespołem Bracia Piotr Cugowski wylansował m.in. hity „Nad przepaścią”, „Wierzę w lepszy świat”, „Niepisane” czy „Po drugiej stronie chmur”. W 2018 roku Piotr zasiadł w muzycznym show „The Voice Of Poland” w roli trenera wokalnego uczestników walczących o miano najlepszego głosu w Polsce. Jego wykształcenie muzyczne i duża wiedza merytoryczna zagwarantowały wysoki poziom widowiska.
Piotr Cugowski jest częstym gościem różnego rodzaju projektów muzycznych. Jego wrażliwość muzyczna oraz swoboda poruszania się po różnych stylach sprawiły, iż jest wokalistą bardzo cenionym również poza nurtem rockowym. Dzięki temu współpracował z czołówką polskich artystów oraz legendami światowej muzyki, jak choćby John Lord (Deep Purple), Garou.
info: UM KUTNO
Discussion about this post